بهترین متخصص ارتوپد اهواز

آیا شما با بهترین متخصص ارتوپد اهواز آشنایی دارید؟ همه ی ما باید به سلامت بدن خود اهمیت دهیم. سیستم عضلانی و استخوانی قسمتی از بدن ما را تشکیل می دهند پس باید در حفظ سلامت آن کوشا باشیم. بعضی از مواقع فرد در اثر بیماری، ضربه، آسیب های ورزشی و عوامل ارثی در قسمت اسکلتی و عضلانی بدن دچار مشکل می‌شود. بهترین کار در این مواقع شناسایی و درمان به موقع این مشکلات است. مشکلاتی از قبیل زانو درد، بیماری آرتروز، بیماری روماتیسم، کمردرد و … است و نمی تواند فرد، کارهای روزانه خود را به درستی انجام دهد، به فکر مشورت با بهترین متخصص ارتوپد اهواز می افتد. متخصص ارتوپد با ساختار استخوانی و عضلانی بدن به خوبی آشنایی دارد و می تواند بهترین روش درمان را برای فرد تجویز کند.

بهترین متخصص ارتوپد در اهواز دکتر پویان علوی نژاد

متخصص ارتوپدی می گویند. در گذشته این نوع تخصص فقط بر روی ناهنجاری های مادرزادی و ناهنجاری های رشد در اطفال متمرکز شده بود ولی امروزه علاوه بر تشخیص بیماری های اسکلتی و عضلانی می تواند، جهت پیشگیری از بروز آسیب ها، ایجاد بیماری ها و افزایش سطح آگاهی مردم، مفید واقع شود.

بهترین متخصص ارتوپد اهواز، هر طور که می تواند، تلاش می کند تا بهترین خدمات را در زمینه محافظت از سلامتی سیستم عضلانی و اسکلتی به مراجعین ارائه کند. برخی از متخصصین ارتوپدی به طور خاص درباره یکی از قسمت های اسکلتی تخصص دارند، مثلا در مورد زانو، ستون فقرات، دست، لگن و شانه و یا در رده سنی خاصی به طور مثال اطفال، افراد سالمند و یا در رشته های جراحی ترمیمی، پزشکی ورزشی، جراحت ها و مشکلات تومور، تمرکز لازم را دارند. در این مقاله می خواهیم شما را در انتخاب بهترین دکتر متخصص ارتوپد در اهواز راهنمایی کنیم.

محتوا

بهترین متخصص ارتوپد اهواز کیست؟

ارتوپدی یک شاخه از علم جراحی در پزشکی می باشد. ارتوپد تنها کار جراحی را انجام نمی دهد، بلکه می تواند بیماری هایی که بر چگونگی حرکت اندام ها تاثیر می گذارد و حرکت آنها را دچار مشکل می کند، را تشخیص و درمان کند. ارتوپد علم مراقبت و محافظت از استخوان ها، اعصاب، رباط ها، مفاصل و تاندون ها را می داند. ارتوپد همچنین می تواند به ورزشکارانی که در حین انجام تمرین ورزشی دچار آسیب شده اند، کمک  کند و آسیب ایجاد شده، را معالجه کند.

 ارتوپد برای درمان بیماری خاموش استئوپروز یا پوکی استخوان هشدار های مفیدی را به افراد میانسال و سالمند می دهد و در صورت ابتلا به آن، بیماری را درمان می کند تا عوارض ناشی از این بیماری ایجاد نشود. علاوه بر این بهترین متخصص ارتوپد اهواز به بیمار کمک می کند تا روش های پیشگیری از آسیب به عضلات را آموزش ببیند.  ارتوپد به طور کلی جهت درمان مشکلات بخش های مختلف بدن مانند دست ، مچ ، پا، زانو، شانه، آرنج، باسن و گردن  فعالیت می کند.

 برای جراحی آسیب ها و بیماری های اسکلتی و عضلانی حتما باید پزشک مجرب انتخاب کنید. جراحی ارتوپدی طیف وسیعی از روش‌ها را در بر می‌گیرد که مشکلاتی را که بر سیستم اسکلتی عضلانی تأثیر می‌گذارند، اصلاح می‌کند. جراحی ارتوپدی به رفع مشکلاتی که در اسکلت و اتصالات آن، رباط‌ها و تاندون‌ها ایجاد می‌شوند، می‌پردازد و درمان می کند. همچنین ممکن است شامل برخی از مشکلات سیستم عصبی باشد، مانند مواردی که در اثر آسیب به ستون فقرات ایجاد می شود.

بهترین متخصص ارتوپد اهواز کیست؟

بهترین پزشک متخصص ارتوپد بیماران را با استفاده از روش های جراحی و غیرجراحی درمان می کند.

یک متخصص ارتوپد خوب چه آسیب هایی را درمان می کند؟

یک متخصص ارتوپد معمولا آسیب های زیادی را درمان می کند که در ادامه به برخی از این آسیب ها اشاره خواهیم کرد:

آسیب های ورزشی

آسیب‌های ورزشی می‌توانند در اثر فعالیت‌های ورزشی یا تمرینات بدنی شدید و یا استفاده نادرست از تجهیزات ورزشی رخ دهند.

پوکی استخوان

پوکی استخوان باعث کاهش مقاومت استخوان‌ها به شکستگی می‌شود. این حالت معمولاً به دلیل کاهش تراکم استخوانی و ضعف ساختار استخوانی ایجاد می‌شود.

آرتروز

آرتروز یک بیماری التهابی مزمن است که با کاهش کیفیت و تخریب درونی مفصل همراه است. این بیماری معمولاً به تدریج پیشرفت می‌کند و ممکن است در تمام مفاصل بدن رخ دهد.

پارگی منیسک

پارگی مینیسک یک مشکل شایع در زانو است که معمولاً از طریق فعالیت‌های ورزشی یا صدمات مستقیم به زانو ایجاد می‌شود وممکن است منجر به درد، تورم، سختی در حرکت زانو و حتی قفل شدن زانو شود.

آرتروز روماتوئید

آرتروز روماتوئید یک بیماری التهابی مزمن است که معمولاً مفاصل کوچک دست و پا را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این بیماری عمده‌ترین نوع آرتروز است که معمولاً در زنان بیشتر از مردان رخ می‌دهد.

ناهنجاری های مادرزادی دست و پا

ناهنجاری‌های مادرزادی دست و پا می‌توانند به وجود آمده در ساختار و شکل دست و پا از زمان تولد باشند. این ناهنجاری‌ها ممکن است به صورت اختلالات ساختاری یا عملکردی باشند.

پارگی رباط صلیبی

پارگی رباط صلیبی (Anterior Cruciate Ligament, ACL) یکی از رباط‌های مهم و استحکام‌دهنده مفصل زانو است. این رباط درونی مفصل زانو قرار دارد و وظیفه حفظ استحکام و استقرار صحیح مفصل زانو را دارد.

تومورهای استخوانی

تومورهای استخوانی نوعی از تومورهای سلولی هستند که در استخوان‌ها شکل می‌گیرند. این تومورها می‌توانند بدخیم (سرطانی) یا خوش‌خیم (غیرسرطانی) باشند.

چرخش پای مادرزادی درنوزادان

چرخش پا مادرزادی(Congenital Talipes Equinovarus)معمولاً از زمان تولد وجود دارد که در آن پاها و پاشنه‌ها به سمت داخل و به سمت پهلو می‌چرخند.

ناهماهنگی پاها

ناهماهنگی پاها، که با عنوان ناهماهنگی حرکتی شناخته می‌شود، به وضعیتی اشاره دارد که الگوی حرکتی پاها در حین راه رفتن یا حرکت مخصوصی مانند دویدن، پریدن یا پلک زدن غیرطبیعی است.

زانوی ضربدی

زانوی ضربدی (Patellar Dislocation)، به وضعیتی اشاره دارد که پاتلا که در قسمت جلوی زانو قرار دارد، از محل خود منحرف شده و خارج از مفصل زانو قرار می‌گیرد.

آسیب به تاندون ها

آسیب به تاندون‌ها می‌تواند در اثر تروما (ضربه یا آسیب مکانیکی)، کشیدگی، التهاب، عفونت یا فشار طولانی مدت روی تاندون‌ها رخ دهد.

پاره شدن رباط های پا

پاره شدن رباط‌های پا یک آسیب جدی است که معمولاً در اثر ضربه شدید یا فرایندهای نیرویی شدید به پا رخ می‌دهد.

درد های زانو

درد‌های زانو می‌تواند از مشکلات شایع باشد که بسیاری از افراد را مختصراً از فعالیت‌های روزمره و ورزشی خود باز می‌دارد.

درد و التهاب مفاصل

درد و التهاب مفاصل می‌تواند منشأ چندین عامل مختلف باشد از جمله آسیب فیزیکی، التهاب مفصلی، کم‌فعالیتی یا عفونت باشد. ب

چگونه بهترین جراح متخصص ارتوپد را پیدا کنم؟

شما باید چند مورد را در مورد پزشکی که قرار است روی شما جراحی انجام دهد بدانید هنگام انتخاب بهترین جراح ارتوپد، باید سوالاتی را که در اینجا ذکر شده است بپرسید. این پزشک زندگی شما را در دستان خود دارد. به شما اجازه داده می شود که با احترام برخی از سوالات را مطرح کنید. از جمله:

 • چند عمل از این نوع انجام داده اید؟
 • میانگین میزان عوارض چقدر است؟

شما می توانید با احترام کامل از پزشک متخصص سوالاتی در مورد عملی که دارید، عوارض آن، مراقبت های بعد و قبل از آن عمل را بپرسید.

بهترین جراح ارتوپد چه می کند؟

یک متخصص ارتوپدی خوب باید یک مشاور ارتوپدی، خوب نیز باشد که بتواند با مهارت و اطلاعاتی که دارد بهترین گزینه ها را، با کمترین عوارض برای رفع مشکل شما انتخاب کند.

این جراح دارای طیف گسترده ای از مهارت های مربوط به شرایط و آسیب های اسکلتی عضلانی است. اقدامات اصلی که جراح ارتوپد انجام می دهد عبارتند از:

 • ترمیم شکستگی استخوان
 • آرتروسکوپی مفصل (یک تکنیک کم تهاجمی که برای تشخیص یا ترمیم مشکلات مفصلی استفاده می شود)
 • آرتروپلاستی (تعویض جراحی مفاصل مانند جراحی تعویض مفصل زانو)
 • جراحی ترمیمی (برای ترمیم عضلات و تاندون های آسیب دیده)
 • جراحی اصلاحی (برای بازگرداندن عملکرد و تحرک به آناتومی اسکلتی)

آسیب های ورزشی (اغلب این آسیب ها توسط جراحان ارتوپدی که آموزش های فوق تخصصی در پزشکی ورزشی دیده اند، درمان می شوند).

روش های درمانی بهترین متخصص ارتوپد اهواز

متخصص ارتوپدی با توجه به مشکل شما بهترین روش های درمانی را در نظر می گیرد. از جمله:

 • جراحی
 • فیزیوتراپی
 • انجام تمرینات ورزشی
 • استفاده از داروها
 • ماساژ درمانی
 • تعویض مفصل

انجام عمل جراحی: در برخی مواقع برای درمان و یا پیشگیری از ایجاد آسیب بیشتر، باید جراحی را انجام داد.

انجام فیزیوتراپی: برخی مواقع برای تقویت منطقه آسیب دیده و بهبودی سریع تر مشکل، پزشک انجام چند جلسه فیزیوتراپی را تجویز می کند.

انجام تمرینات ورزشی: انجام تمرینات ورزشی برای تقویت بدن و بهبودی بخش صدمه دیده و پیشگیری از آسیب مجدد، توسط پزشک توصیه می شود.

استفاده ار داروها:  در برخی بیماری ها و مشکلات  استخوانی باید برای بهبودی، کاهش درد و التهاب، از دارو استفاده کرد.

ماساژدرمانی: استفاده از ماساژ و طب سوزنی می تواند برای بهبودی سریعتر و کاهش درد موثر باشد.

تعویض مفصل: در برخی مواقع هیچ کدام از اقدامات بالا برای درمان موثر نیست و باید تعویض مفصل انجام شود.

شایع ترین مشکلات که برای درمان آن به بهترین متخصص ارتوپد اهواز مراجعه می کنیم

به دلیل وجود درد و ورم در مفاصل دست به پزشک مراجعه می کنیم. اگر به موقع  برای درمان اقدام کنیم، مشکل با انجام چند جلسه فیزیوتراپی، تمرینات مخصوص و استفاده از دارو برطرف می گردد.

اکثر افراد از درد کمر و سیاتیک رنج می برند. با مراجعه به متخصص ارتوپدی می توان با روش های مختلف و یا لیزر این مشکل را درمان کرد.

  اکثر اوقات در اثر وارد شدن ضربه و یا تصادف، قسمتی از استخوان های بدن دچار شکستگی می شود که با مراجعه به ارتوپد ماهر می توان آن را درمان کرد.

یک مشکل بسیار شایع در بین مردم است که بیماری محسوب نمی شود ولی باعث بروز بسیاری از مشکلات استخوانی می شود. با انجام تمرینات ورزشی و تغییر رفتار حرکتی و سبک زندگی می توان گودی کمر را بهبود بخشید. اگر گودی کمر به طرف داخل بدن باشد،  به آن گودی کمر و یا لوردوز می گویند. وجود گودی بیش از حد کمر، موجب آسیب به کمر، گردن و وارد شدن فشار بیش از حد به ستون فقرات می گردد که باعث ایجاد درد شدید و اختلال در حرکت می شود.

این مشکل در هر سنی  ممکن است، اتفاق می افتد. از دلایل ایجاد زانو درد  می توان به وجود زانوی ضربدری در اطفال، شکستگی زانو، آب آوردن زانو، سبک غلط زندگی و وجود بیماری های استخوانی اشاره کرد. در صورت ایجاد زانو درد، هر چه سریعتر به متخصص ارتوپدی مراجعه کنید تا درمان آن مشکل و سخت نشود.

اکثر ورزشکاران در حین انجام تمرینات ورزشی دچار آسیب می شوند. احتمال بروز شکستگی در استخوان های دست و پا، کشیدگی رباط ها و پارگی تاندون بسیار شایع می باشد. پزشک با روش های مختلفی مانند کاردرمانی، فیزیوتراپی و و در برخی مواقع انجام جراحی این مشکلات را درمان می کند.

خصوصیات بهترین متخصص ارتوپد اهواز

 بی توجهی به درد های عضلانی و مفصلی باعث مختل شدن عملکرد سیستم حرکتی بدن می شود و باید حتما اقدامات پیشگیرانه  و درمانی را برای رفع مشکل انجام داد. مراجعه به موقع به یک ارتوپد خوب به ما کمک می کند، بیماری ما به خوبی تشخیص داده شود و به موقع درمان شود. بهترین متخصص ارتوپد اهواز بسیاری از  مشکلات و دردهای عضلانی را بدون جراحی درمان می کند. ارتوپد با تجربه و ماهر با استفاده از دارو درمانی و انجام تمرینات ورزشی مناسب، مشکلات عضلات را درمان می کند. از جمله خصوصیات یک متخصص ارتوپد خوب می توان به هزینه معقول، بالا بودن علم و تجربه، معاینه دقیق، دلسوزی برای بیمار و داشتن صبر و حوصله و … اشاره نمود.

خصوصیات بهترین متخصص ارتوپد اهواز

معرفی بهترین دکتر ارتوپدی در اهواز

همانطور که گفته شد سیستم اسکلتی و عضلانی یکی از مهمترین سیستم های بدن هستند و در صورت اختلال یا هر گونه مشکل در آن باید جهت رفع آن به پزشک متخصص ارتوپدی مراجعه کنید. همه ی ما در این زمان دوست داریم بهترین دکتر موجود ما را معاینه و درمان کند. از نظر ما بهترین دکتر یعنی داشتن مهارتهای کافی و میزان موفقیت بالا در درمان و همچنین اخلاق خوب و رضایتمندی بالا است.

دکتر پویان علوی نژاد بهترین متخصص ارتوپد در اهواز، درمان ها و جراحی های زیادی در زمینه هایی مانند درمان آرتروز با سلول های بنیادی، تعویض مفصل (تعویض مفصل لگن، شانه و …..)، آرتوپلاستی، آرتروسکوپی و ارتوکین تراپی انجام داده است که بسیار موفقیت آمیز بوده است. همچنین در انجام عمل های خاص و نادر مهارت های زیادی دارند.

دکتر پویان علوی نژاد بهترین متخصص ارتوپد در اهواز

کلام آخر

راه های مختلفی برای مراجعه به بهترین متخصص ارتوپد وجود دارد که این راه ها عبارتند از پرسش از پزشک عمومی و اطرافیان، جستجو در اینترنت و فضا های مجازی و …. امروزه فضای مجازی این امکان را به شما می دهد که با مراجعین یک پزشک در ارتباط بوده و نظر آن ها را بدانید. همچنین پرسش از اطرافیان سبب می شود پزشکی را که مراجعه کرده اند و راضی بوه اند با شما در میان بگذارند.

دکتر پویان علوی نژاد

اينجانب متولد سال ١٣٥٥در اهوازمي باشم. دوره هاي ابتدايي، راهنمايي و دبيرستان خود را در اهوازگذرانده و در سال ١٣٧٣ در مقطع دكتراي عمومي وارد دانشگاه علوم پزشكي اصفهان شدم. پس از گذراندن دوره ي عمومي ، در سال ١٣٨٥تحصيلات تخصصي خود را در رشته ي ارتوپدي در دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز آغاز نمودم . بعد از اتمام دوره ي تخصصي ، در سال١٣٨٩طبابت خود را دراستان كرمانشاه و خوزستان آغاز نمودم و در اين مدت دوره هاي تكميلي فلوشيپي ارتروسكوپي را در المان و هند و دوره هاي ساليانه prp و Regenerative medicineدرآمريكا گذرانده ام و در حال حاضر ر دو بخش دولتي و خصوصي مشغول به خدمت رساني هستم.

3 thoughts on “بهترین متخصص ارتوپد اهواز

پاسخ

8 + 20 =

مدت زمان مطالعه ۱۱ دقیقه
Call Now Button