دلایل ایجاد زانو درد

محتوا

دلایل ایجاد زانو درد

یکی از درد هایی که باعث می شود مردم به یک جراح ارتوپدی مراجعه نمایند، جراحی زانو درد است. در این مطب برخی دلایل ایجاد زانو درد بررسی می شود .

دلایل ایجاد زانو درد
دلایل ایجاد زانو درد

دلایل ایجاد زانو درد

زانوهای شما دارای تعداد زیادی قطعات متحرک هستند و از بسیاری از آنها استفاده می کنید، بنابراین برخی از حرکات اگر اشتباه انجام شود، می تواند باعث بروز آسیب به زانو شود از جمله :

استفاده بیش از حد از یک حرکت

آسیب در تصادف

افزایش سن

آسیب ها

اگر زانوی شما پس از ضربه، تصادف و یا سقوط به شدت صدمه دیده باشد، ممکن است یکی از استخوان هایی که در ران و زانو کشیده شده اند، شکسته شود و یا جای خود را عوض کنید. به اتاق اورژانس بروید یا در اسرع وقت دکتر را ببینید گاهی اوقات شکستگی ها به آرامی اتفاق می افتند و باعث ایجاد ترک های کوچک در انتهای استخوان های پا می شوند.

پارگی رباط زانو

اگر شما به طور ناگهانی جهت زانو خود را تغییر دهید، باعث بروز برخی مشکلات در آن می شود. این مشکل اکثرا در انجام برخی ورزش ها از جمله والبیال و فوتبال صورت می گیرد.

آرتروز زانو

سخت است که پاها را خم کنید یا کشش دهید؟ زانو شما احساس سستی و درد می کند و ممکن است بعد از اینکه شما در اطراف حرکت کرده اید بوجود می آید. شما احتمالا از غضروف پوشیده شده اید، چیزهایی که به پایان دادن به استخوان ها کمک می کند. از آنجا که زمان طول می کشد، این نوع آرتریت در افراد 65 سال و بالاتر شایع تر است. اما در افراد جوانتر نیز اتفاق می افتد.

آرتریت التهابی

علاوه بر درد و تورم، ممکن است احساس خستگی، بیماری یا تب را احساس کنید. هنگامی که شما یک بیماری خود ایمنی دارید، سیستم ایمنی بدن شما، که به منظور مبارزه با میکروب ها، ممکن است به زانو شما حمله کند. به عنوان مثال، آرتریت روماتوئید تمایل دارد که دست ها و سایر مفاصل را در جفت ها در هر دو طرف بدن تحت تاثیر قرار دهد. لوپوس بعد از مفاصل، عضلات و اندامها به سر می برد. آرتریت پسوریازیس اغلب ضایعات پوستی ضخیم و رنگی را همراه با درد مفصلی ایجاد می کند.

کیست بیکر (کیست پاپیلیتال)

این کیسه پر از مایع در پشت زانوی شما ممکن است بیرون بیفتد یا آنقدر تنگ شود که خم شدن پا را دشوار می کند. ممکن است به علت مشکل دیگری مانند آرتریت یا پارگی منیسک ایجاد شود.

عفونت

بیماری دیگر یا آسیب مستقیم به مفصل می تواند باعث ایجاد مشکل در زانو و درد به هنگام حرکت دادن آن می شود.

برای برقراری ارتباط با دکتر پویان علوی نژاد می توانید با شماره 06133916233 تماس حاصل فرمایید .
پیج اینستاگرام دکتر پویان علوی نژاد

چگونه این بیماری ها درمان می شود؟

مصرف داروهای ضد اضطراب ضد درد و مسکن مانند ایبوپروفن و ناپروکسن را برای کاهش درد و تورم اصولا توسط پزشک توصیه می شود. استراحت، یخ، فشرده سازی، و ارتفاع نیز اغلب می تواند کمک کند تا درد در پاهای شما از بین ببرید. یک کمپرس سرد را در یک پارچه نازک یا حوله ای در زانوی خود بگذارید تا 10 تا 20 دقیقه ، چند بار در روز انجام دهید.

برای تشخیص، پزشک ممکن است از روش های تصویر برداری کمک بگیرد. نمونه های مایع خون یا زانو می تواند به تایید یا رد کردن شرایط خاص کمک کند. درمان ممکن است شامل دارو، تمرینات ویژه، یا در بعضی موارد جراحی باشد.

جراحی مورد استفاده با توجه به نیاز بیمار شامل آرتروسکوپی زانو و تعویض مفصل زانو می باشد.

دکتر پویان علوی نژاد

اينجانب متولد سال ١٣٥٥در اهوازمي باشم. دوره هاي ابتدايي، راهنمايي و دبيرستان خود را در اهوازگذرانده و در سال ١٣٧٣ در مقطع دكتراي عمومي وارد دانشگاه علوم پزشكي اصفهان شدم. پس از گذراندن دوره ي عمومي ، در سال ١٣٨٥تحصيلات تخصصي خود را در رشته ي ارتوپدي در دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز آغاز نمودم . بعد از اتمام دوره ي تخصصي ، در سال١٣٨٩طبابت خود را دراستان كرمانشاه و خوزستان آغاز نمودم و در اين مدت دوره هاي تكميلي فلوشيپي ارتروسكوپي را در المان و هند و دوره هاي ساليانه prp و Regenerative medicineدرآمريكا گذرانده ام و در حال حاضر ر دو بخش دولتي و خصوصي مشغول به خدمت رساني هستم.

پاسخ

دوازده + سه =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button