جراحی تعوریض مفصل زانو

تعویض مفصل زانو

به دلایل مختلف ممکن است غضروف بین استخوان زانو دچار تخریب و آسیب گردد. از یک سطح نرم که به شکل لولا است، جهت جایپزینی غضروف و حرکت راحت تر استفاده می شود. این جراحی یک روش مناسب جهت بهبود شرایط بیماران استفاده می شود.

تعویض مفصل زانو

تعویض مفصل زانو

زانو یکی از مفاصلی است که بیشترین صدمات را در طی روز دریافت می کند، در هنگام راه رفتن، نشستن برخاستن و … تمامی فشار بر روی این مفصل قرار می گیرد. دلایل زیادی باعث افزایش تخریب غضروف ای مفصل می شود. اما گاهی برخی از موارد باعث سرعت بخشیدن به این تخریب می گردد، از جمله وارد شدن ضربه.

رایج ترین علل ایجاد آسیب به غضروف زانو

  • وارد شدن ضربه
  • تصادف
  • آرتروز زانو
  • مشکلات ارثی
  • عدم تحرک کافی و داشتن عضلات ضعیف
  • شیوه زندگی نامناسب
  • و …

تعویض مفصل زانو

گاهی برخی از مفاصل سریع تر دچار فرسایش می شوند، از این رو باید بیشتر مراقبت آن ها بود. مفصل زانو و ستون فقرات از این دسته از مفاصل هستند. همانند سایر موارد پزشکی و مهندسی با تلاش یکدیگیر توانستند از مفصل های مصنوعی جهت بهبود حرکت و بهتر شدن شرایط زندگی انسان استفاده کنند. رهایی از زانو درد های شدید، آرتروز شدید زانو و … با استفاده از این روش ایجاد شده است .

این جراحی باید تحت بیهوشی عمومی و در یک کلینیک مجهز توسط یک جراح ارتوپدی ماهر صورت گیرد . انتخاب بهترین جراح ارتوپدی باعث کاهش عوارض تعویض مفصل زانو به شمار می آید.

تعویض مفصل در چه افرادی باید انجام شود؟

این سوالی است که همواره از متخصصین ارتوپدی پرسیده می شود. کاندیدای تعویض مفصل زانو افرادی هستند که دچار تخریب شدید در زانو خود شده اند و توسط دارو درمانی، انجام فعالیت های فیزیوتراپی، آرتروسکویپ زانو درمان برطرف نمی شود و بیمار از درد بسیار رنج می برد . در واقع انجام تعویض مفصل زانو آخرین گزینه درمانی به شمار می آید.

برای برقراری ارتباط با دکتر پویان علوی نژاد می توانید با شماره ۰۶۱۳۳۹۱۶۲۳۳ تماس حاصل فرمایید .
پیج اینستاگرام دکتر پویان علوی نژاد

بعد از بستری بیمار در بیمارستان

اصولا یک روز بعد از جراحی تعویض مفصل زانو برای بررسی از وضعیت بیمار آن را در بیمارستان نگه داشته و عکسبرداری از وضعیت بعد از جراحی بیمار انجام می شود. انجام آزمایشات و معاینات باعث تشخیص جهت ترخیص بیمار می گردد. اما بیمار باید در مدت زمان های مشخص شده جهت ویزیت به مطب پزشک خود مراجعه نمایید .

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو

هزینه این جراحی با توجه به دستمزد جراح ارتوپدی، هزینه بیمارستان و پروتز در جلسه مشاوره بیمار تعیین می گردد.

پاسخ

نوزده − 3 =